Výber vhodnej postele do bytu

Výber vhodnej postele do bytu

Pridané: 14.12.2017


Pri rekonštrukcii musíme myslieť aj na nábytok. Dnes si povieme niečo o posteliach.

Malý byt = postel s úložným priestorom, tu netreba viac vymýšlať. No, ak chceme zvýrazniť spálňu myslite pri rekonštrukcii aj nato, že by ste si stenu za posteľou mohli obložiť kamenným obkladom alebo drevom. V malých bytoch môžeme využiť aj možnosť zakúpiť si postel s ukrytými viacerými funkciami napr. cez deň poslúži ako gauč a v noci ako postel.

Ak máme v spálni viac priestoru môžeme zmeniť umiestnenie postele a tak z klasickej polohy pri stene, môžete postel dať do stredu miestnosti a z čela postele spraviť alebo si kúpiť takú, ktorej čelo bude slúžiť ako nočný stolík pre oboch partnerov.

Postele máme rôzne: čalúnené, drevené, kovové či postele z paliet, kde zas nieje úložný priestor. Je na Vás akú posteľ si zvolíte naše odporúčanie je ak chcete experimentovať, navrhnite si poriadne plány ešte pred rekonštrukciou aby vám neskôr nevznikali problémy. 

Musí ladiť postel s miestnosťou? Nie. Na stenách odporúčame pastelové farby, či odtiene sivej a práve postel bude dominujúca, ktorá vďaka vankúšom a poťahom rozsvetlí, či upúta. 

Tip na záver:

Spálna je miestom oddychu. Preto neodporúčame voliť na stenách príliš sýte farby ako červená a čierna aby sme mohli v noci pokoji spať.